PIGMENTY CLINITA

Rita Molinaro twórczyni marki CLINITA pragnie zaproponować nową metodę operacyjną podczas wykonywania dermopigmentacji estetycznych, paramedycznych i artystycznych.

„Wybraliśmy drogę naukowej ewolucji, która jako jedyna gwarantuje dochodzenie do doskonałości. Oprócz systemu pracy, który zapewnia całkowitą sterylność pola pracy, ta metoda służy również wielowątkowemu rozwojowi umiejętności specjalistów zajmujących się dermopigmentacją w celu zagwarantowania maksimum bezpieczeństwa dla klienta oraz komfortu pracy dla profesjonalisty. Przyjęta filozofia działania pozwala poszukiwać i wdrażać nowe rozwiązania, które wydatnie wspomagają pracę osób zajmujących się dermopigmentacją. Rezultatem tych wielu doświadczeń i badań jest nie tylko wysoka jakość pigmentów Clinita, ale również zupełnie nowe rozwiązania techniczne dla profesionalistów m.in. wprowadzenie dermografów autoklawowalnych.”

STERYLNOŚĆ

Pigmenty CLINITA produkowane są w sterylnym i aseptycznym środowisku z certyfikowanych, sterylnych surowców, oczyszczonych z metali ciężkich (ResAp 2008), w specjalistycznym laboratorium zarządzanym przez cyfrowy system kontroli.

NIEWYKRYWALNOŚĆ

Innowacyjna formuła pigmentu powoduje, że pigmenty CLINITA są niewidzialne dla detektorów instrumentów diagnostycznych, takich jak magnetyczne obrazowanie rezonansowe.

GĘSTE I ŚWIETLISTE

Najwyższej jakości komponenty, wysoce skoncentrowany pigment pozwalają osiągnąć znakomity wynik już przy pierwszym etapie dermopigmentacji.

DŁUGOTRWAŁE

Intensywna koncentracja pigmentu, wyrafinowany proces syntezowania składników i produkcji, czystość komponentów gwarantują wysoką stabilność i długotrwałość aplikacji w miarę upływu czasu.

IDEALNE DO MICROBLADINGU

Koncentracja i gęstość pigmentu są idealne dla tej techniki dermopigmentacji. Kolory nie zmieniają się i nie migrują. Doskonała reakcja przy technikach, które wymagają ekstremum wydajności koloru, np. microblading.

BEZPIECZEŃSTWO

Pigmenty są poddawane najsurowszej kontroli jakości i certyfikacji w jednym z wiodących, niezależnych europejskich laboratoriów (Ctl Bielefeld). Ponadto CLINITA testuje swoje produkty przy wykorzystaniu techniki spektrofotometrii, w celu ich certyfikacji pod kątem starzenia się pigmentu. Produkty są wolne od zmian tonizujących i są zarejestrowane w Register of European Cosmetics CPNP jako produkty zatwierdzone zgodnie z rygorystycznymi parametrami. Są bezpieczne dla zdrowia i spełniają międzynarodowe wymogi. Bardzo wysokie stężenie pigmentu kosmetycznego, proces produkcji przebiegający w sterylnych laboratoriach, specjalna technika mikronizacji pigmentu, certyfikacja i rejestracja w europejskich rejestrach kosmetycznych to wszystko sprawia, że pigmenty CLINITA są jednymi z najbardziej innowacyjnych i bezpiecznych pigmentów występujących na rynku.